Midden in de stad Doetinchem ligt de Stadstuin. Een oasis van bloemen, bomen, geteelde groenten, gezelligheid en een mini Eetbaar Hout Kwekerij.
De samenwerking tussen de vrijwilligers van de Stadstuin en Groene Takken is in 2017 begonnen met een verzoek van een van de tuintrekkers om de tuin te sponsoren. Enkele maanden later kregen de vrijwilligers meerdere tweede keus shii-takestammen (in productie, maar niet mooi genoeg voor de verkoop als Eetbaar Hout) en uitleg over de teelt. De shii-takestammen kregen een mooie verhoogde constructie in een rustig schaduwrijk hoekje, met een ligbad erbij.
De vrijwilligers komen vaak bij elkaar en één keer per jaar helpen ze Groene Takken met enten. Op een vrijdag in maart 2025 reed ik met een aanhanger vol kale eiken stammen de tuin binnen en na een ochtend vol boren, gaten vullen, babbeltjes en gebak eten waren alle stammen omgetoverd tot shii-takestammen-in-spe. Wat een heerlijke manier om elkaar te helpen!
Stadstuin Doetinchem – samenwerking
